Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продам гіацинти суміш 15...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 26.12.2010 ЛАВА ПІДСУДНИХ? ДЛЯ ПРАВООХОРОНЦІВ

На перший погляд, звучить абсурдно, чи не так? А от на другий… Нещодавно ми відзначили День міліції. Підготували газетні публікації про кращих представників цієї дуже відповідальної професії, познайомили славутчан із новопризначеним очільником Славутського міліцейського відділу. Весь час раді сповістити читачам, що той чи інший резонансний злочин оперативно розкрито, знаємо всі «старі кадри» в обличчя. Хоча…
     - Щорічно отримую біля 5 тисяч звернень, які стосуються порушень прав громадян співробітниками міліції, - заявляє Уповноважений парламенту з прав людини Ніна Карпачова. – Більшість з них стосуються фактів нелюдсь-ого ставлення, тортур, неналежного розслідування справ, незаконного при-тягнення до кримінальної відповідальності.
     Ці слова омбудсмена підтверджують десятки публікацій (а з року в рік рахунок йде на сотні) в центральній пресі. Випадки побиття людей ні за що показують в теленовинах. Це стало настільки звичним явищем й сповіщається так буденно, ніби про осінній збір врожаю або чергове падіння гривні. Але як можна до такого звикнути?!
     В наших двох судових історіях ніхто нікого не бив (у всякому разі, про це не повідомлялося), але від того вони не стають менш разючими. Бо як вам така інформація з обласних правоохоронних сфер? Апеляційний суд Хмельницької області залишив у силі вирок Шепетівського суду в кримінальній справі, порушеній прокуратурою за матеріалами обласного СБУ стосовно начальника(!), його першого заступника та очільника карного розшуку Ізяс-лавського райвідділу міліції, яких засуджено на терміни від 3 до 5,5 року позбавлення волі з конфіскацією всього належного їм майна, крім житла. Нічого не скажеш, «тепленька компанія». Чому ж навчали ці високі начальники своїх підлеглих? Встановлено, що всі троє, діючи за попередньою змовою, минулорічної весни шляхом тиску і шантажу, погрожуючи притягненням до кримінальної відповідальності за надуманий злочин, вимагали у мешканця Ізяслава хабар «у 3 тисячі доларів. Сума згодом зменшилась до 10тис. гривень – за розподілом перших отриманих 8 тисяч співробітники СБУ й схопи-ли верхівку ізяславської міліції «на гарячому».
     Крім того, в процесі судового розгляду була доведена причетність того самого першого заступника начальника райвідділу до вимагання у трьох шепетівчан 2 тисяч доларів хабара за непорушення відносно них кримінальної справи за незаконний вилов риби.
     ДЕТЕКТИВ
     ПО-ШЕПЕТІВСЬКИ
     Журналістською вдачею вважаю присутність на одному із засідань в Славутському суді, де в черговий раз (бо розглядів було не один і не два) досліджувалась кримінальна справа із обвинувачення колишніх шепетівських міліціонерів Олександра Стандратюка (очолював кримінальний розшук) та Володимира Редьки (працював старшим інспектором техніко-криміналістичного забезпечення роботи міськвідділу). Саме того дня демон-струвався цілий ряд представлених стороною обвинувачення відеоматеріалів, після перегляду яких була, чесно кажучи, вражена. Але написати тоді нічого не змогла, бо суддя підвела обох присутніх під амністію, і справа пішла на апеляцію в область. Та згодом знову повернулась до Славути, цього разу завершившись вироком із реальним позбавленням волі: Стандратюка засуджено до 4 років, Редьку – до трьох. Правда, адвокат одного із арештантів переконаний, що Верховний Суд звільнить його підопічного. Але, як би там не було, на даний час обидва етаповані в колонію.
     А суть справи така. Події розвивались з осені 2007-го до літа 2008 року. Засвербіли у шепетівських міліціантів руки, коли, відбувши строк покарання, повернувся додому такий собі М.Лакей. І майже відразу посипались на нього вимоги передати Редьці 2 тисячі доларів, а інакше на підставі сфальсифікованих доказів не бачитиме він знову волі. Перестрічали чоловіка на вулиці, біля міліції (куди він приходив відмічатись), приходили до нього додому, лякаючи натяками дружину і матір. Підставу для вимагання знайшли дуже хитру (але абсолютно незаконну): мовляв, Лакей зобов’язаний відшкодувати колишній потерпілій за його справою шкоду, заподіяну злочином, а саме розбійним нападом, до якого чоловік нібито був причетний, просто в суді його вину не довели. «Плати, інакше гірше буде!» - чув він раз у раз…
     Реально сприйнявши погрози, вчорашній зек звернувся за допомогою в СБУ. З тієї миті «гачок» був готовий вже для Редьки і Стандратюка. Одного липневого дня Лакей збирався передати мічені купюри, підготувавши 6500грн й призначивши зустріч біля поліклініки місцевої ЦРЛ. Гроші брав Редька, автівкою керував Стандратюк. На подальший розвиток подій ні перший, ні другий аж ніяк не сподівались. Не встигли проїхати декілька метрів, як пролунало: «Стояти на місці! Працює СБУ, вийти з машини!» Тут і наступив отой детектив: Редька із заднього сидіння почав викидати у вікно купюри (вони встелили немаленьку частину вулиці), а Стандратюк вчинив ще крутіше – замість того, щоб зупинитись, дав задній хід, кинувши на асфальт одного працівника Служби безпеки. Пручався в руках і того, хто з боку водія вже наполовину проник до салону автомобіля…
     Так у ролі потерпілого на суді фігурував не лише колишній засуджений, а й не остання особа в ієрархії спецслужб: чоловік, «дякуючи» своєму колезі із карного розшуку, отримав компресійні переломи грудної клітки, травматичний розрив м’яза правого стегна, струс головного мозку, забійну рану голови та інші тілесні ушкодження. Звісно, в суді у міліціянтів на все були заготовлені пояснення - машину водій не зупинив, бо подумав, що це на них напали бандити; ніяких погроз Лакею не висловлювалось, конкретної грошової суми на називалось… Але суд ці свідчення оцінив критично, засудивши обох «героїв» у міліцейській формі до реального позбавлення волі.
     Валентина АНДРІЄНКО.
     


  коментарі: 17

Jack : Один з тисячі випадків з щасливим кінцем....   (написано 27.12.2010 в 12:34 з адреси:  ip-193-93-216-42.astra.in.ua)
 :   (написано 17.03.2011 в 04:07 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 29.03.2011 в 21:13 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 13.04.2011 в 15:23 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 14.04.2011 в 07:10 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.04.2011 в 13:10 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.04.2011 в 16:02 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 10:06 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 16:51 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 18.05.2011 в 14:13 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 18.05.2011 в 23:13 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 29.05.2011 в 19:45 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.05.2011 в 01:29 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 10.06.2011 в 23:06 з адреси:  h131-131.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 07:49 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 7 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6883
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 2 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік