Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 24.12.2010 "МАЛЕ ПОЛІССЯ" – ЦЕ УНІКАЛЬНА ПРИРОДА

Північний регіон Хмельницької області є унікальним природним комплексом, що утворений системою озер та прилеглими сосновими лісами. На трьох озерах вже утворилися болота на різних стадіях заростання, а озеро Святе формує сфагнові плави, які властиві лише для боліт Карелії та північної Білорусі.
     
     Екологи б'ють на сполох, через кілька років неконтрольованої діяльності населення на Хмельниччині мо- жуть зникнути рідкісні види рослин, тварин та птахів. Для охорони та збереження біорізноманіття унікального природного комплексу, розташованого в області, відбулися громадські слухання з питання необхідності створення на території Ізяславського та Славутського районів Національного природного парку «Мале Полісся». До речі, на території України функціонує вже 47 Національних природних парків, на Хмельниччині поки що лише один – «Подільські Товтри».
     Назва "Мале Полісся" походить з ХІХ століття. Саме так польський вчений Косовський назвав територію від Шепетівки (за іншими даними від Полонного) до Рави Руської, яка проходить через нашу область, а також Тернопільщину, Рівненщину, Львівщину і виходить на межі Польщі.
     Мале Полісся — це знижена делювіальна долина, що виникла в результаті діяльності талих вод льодовика на території Житомирщини, так званого Центрального Полісся. З талими водами в рівнину потрапили мулисті відклади. Сьогодні ця територія через характер ґрунтів і клімат зумовлює особливий тип рослин, які поєднують в собі риси й Поділля, і Центрального Полісся.
     На території нашої області «Мале Полісся» займає лісові території Шепетівського, Полонського, Ізяславського, Славутського районів, які вирізняються багатим біорізноманіттям. Екологи розповідають: північний регіон області є унікальним природним комплексом, що утворився системою озер та прилеглими сосновим лісами. На трьох озерах вже виникли болота на різних стадіях заростання, а озеро Святе формує сфагнові плави, властиві лише для боліт Карелії та північної Білорусі.
     Багата й природа Малого Полісся — 15 видів рослин занесені до Червоної книги України, а 35 видів підлягають особливій охороні на території області. Фауна також різноманітна: 255 видів хребетних тварин, з них 18 видів кісткових риб, 11 — земноводних, 7 — плазунів, 186 — птахів і 33 види ссавців. На території проектованого Національного природного парку зустрічаються чотири види тварин із Європейського Червоного списку, а це — бистрянка російська, карась золотий, орлан-білохвіст, шуліка чорний; 101 вид із додатку 2 Бернської конвенції, 11 видів тварин, занесених до Червоної книги України, серед них - борсук звичайний, журавель сірий, видра річкова; ці види включені до переліку видів тварин, які підлягають особливій охороні у Хмельницькій області. Саме тому, щоб усі ці унікальні види не зникли й створюється природний парк.
     Створення Національного природного парку "Мале Полісся" здійснюється Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області спільно з Подільським екологічним товариством під патронатом обласної державної адміністрації та за підтримки офісу радника з питань сільського господарства, природи та якості харчових продуктів Посольства Королівства Нідерландів в Україні. А все для того, щоб зберегти, відтворити і ефективно використати природні комплекси та об'єкти, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, естетичну цінність, та забезпечити умови для організованого відпочинку.
     Територія “Малого Полісся" займатиме 8 тисяч гектарів. До його складу увійдуть 26 територій та об'єктів природнозаповідного фонду області. З них: 16 об'єктів в Ізяславському районі та 10 — в Славутському. Межі «Малого Полісся» проходитимуть по долинах річок Горинь, Вілія, Гнилий Ріг та водосховищу-охолоджувачу ХАЕС.
     Що стосується витрат, то Національний природний парк належить до природнозаповідного фонду України, а тому утримуватиметься за рахунок коштів державного бюджету. За попередніми підрахунками експертів, видатки із державного бюджету на утримання парку в перший рік створення становитимуть 2,5 мільйона гривень. Штат адміністрації природного парку нараховуватиме 50 чоловік, більшу частину з них складатимуть місцеві жителі.
     Протягом перших років діяльності Національний природний парк буде забезпечений приміщеннями для його адміністрації та природоохоронних науково-дослідних відділень. В майбутньому тут планується створити еколого-освітній центр та забезпечити рекреаційну інфраструктуру. Задля обслуговування території знадобляться спеціальна техніка, автомобілі загального призначення і техніка загального використання. Оскільки парк буде спрямовувати кошти на оплату праці штатних та позаштатних працівників, утримання автотранспорту, відповідно, збільшаться надходження й до місцевого бюджету, а це приблизно 196 тисяч гривень. Зі створенням природоохоронної установи на державному рівні піднімуться престиж та інтерес до регіону в цілому. Вже сьогодні ми маємо домовленість з Німеччиною про надання допомоги на створення та розвиток національних природоохоронних парків в Україні на суму 10 мільйонів доларів. Крім того, прийнято рішення про надання 100 модернізованих комп'ютерів.
     Прослухавши виступи експертів-екологів, біологів та зоологів, громада вирішила, що цей проект потрібен і природі, і людям. Заступник голови Славутської райдержадміністрації Олег Шаргородський підтримав ініціативу створення природного парку, адже це і з природоохоронної, і з економічної точки зору — вигідний проект.
     Сподіватимемось, що відкриття Національного природного парку "Мале Полісся" відбудеться найближчим часом, адже саме завдяки цьому можна зберегти часточку унікальної і цінної української природи.
     
     Флора «Малого Полісся» представлена 700 видами судинних рослин, з яких 15 видів занесені до Червоної книги України (осока богемська, шейхцерія болотна), 35 видів підлягають особливій охороні на території області (журавлина болотна, пухирник звичайний).
     
     Яскравішим кольором позначена територія майбутнього Національного природного парку “Мале Полісся”
       коментарі: 14

 :   (написано 17.03.2011 в 04:15 з адреси:  h131-144.meta.ua)
 :   (написано 29.03.2011 в 21:10 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 14.04.2011 в 06:34 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 15.04.2011 в 09:05 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.04.2011 в 18:03 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.04.2011 в 23:19 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 16:47 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 23:05 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 18.05.2011 в 22:28 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 19.05.2011 в 11:18 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 29.05.2011 в 23:54 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.05.2011 в 08:38 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 06:50 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 14:55 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

6 + 2 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 2 + 4 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік