Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грнсапожки 3...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       Люди может хтось викидае линолийом чи доски чи ...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 24.12.2010 САТАНІВ ВАБИТЬ ДО СЕБЕ

Хмельниччина, виявляється, за своїми природними мінеральними ресурсами й можливостями не така вже й бідна для санаторно-курортного лікування та оздоровлення людей, як ми досі вважали, прагнучи поїхати на відпочинок у Крим, Карпати. Є у нас курорти в Сатанові, що в Городоцькому районі, у с.Маків поблизу Дунаївець, санаторії в Кам’янці-Подільському, Теофіполі, водолікарні у Полонному й Кам’янці-Подільському.
     Багаті родовища мінеральних вод відкрито в Шепетівці, Полонному, Теофіполі, Городоцькому, Волочиському, Дунаєвецькому районах. Запаси мінеральної води «Збручанська», яка за своїми лікувальними якостями не поступ- ається знаменитій трускавецькій «Нафтусі», на курорті «Сатанів», що розташований у межах найбільшого в Європі національного природного парку Подільські Товтри, становить 257 кубометрів за добу! Для порівняння скажемо, що трускавецькі джерела дають її за добу лише 17,6 кубометра. Трускавецький курорт має задіяних для оздоровлення й лікування 16 тисяч людино-місць, Сатанівський – тисячу. В перспективі Сатанівський курорт буде розбудовано до 6 тисяч людино-місць. Щорічно тут оздоровлюватиметься 225 тисяч чоловік.
     На мою думку, гріх би було не скористатися з цих можливостей, адже сама природа створила для цього благодатні умови. Вона дала людям змогу гарно відпочивати й любуватися своєю чарівною вродою…
     Високо у синяву неба величаво здіймаються довкола Подільські Товтри. По медобор- ському кряжі, по крутих надзбручанських берегах, на скільки сягає око, простягнулося зелене лісове царство, якому, здається, немає кінця-краю. Подільська Швейцарія – таку назву одержав у народі цей чудовий куточок природи. Рідкісну красу подарувала тут природа людям, про яку неможливо розповісти без захоплення і хвилювання. Без перебільшення, цей куточок можна назвати перлиною Подільського краю: і з точки зору історичного минулого, і з точки зору краси й неоціненних багатств, які він почав розкривати людям.
     Я вдячний працівникам міського управління праці та соцзахисту населення, які в листопаді ц.р. надали мені, як ветерану війни і праці, пільгову путівку для оздоровлення в Сатанівському санаторії – лікувальному комплексі «Перлина Поділля». Цей заклад розпочав свою діяльність у 2005 році. Він, хоч і молодий, проте вже набув достатньо досвіду й престижу. Сюди охоче їдуть люди різного віку і статку з метою добре відпочити та оздоровитися. Заклад знаходиться біля підніжжя гір на берегах Збруча та мальовничого озера. Навколо відкриваються неповторні краєвиди. Розрахований санаторій на 120 місць. Є дво- та тримісні номери типу «люкс», окремі будиночки такого ж типу, сучасна лікуваль-но-діагностична база, власна їдальня ресторанного типу. Харчування тут триразове, дієтичне та домашнє – на вибір. До послуг відпочиваючих: літнє кафе, сауна, солярій, фітобар, тренажерний зал, паркінг тощо. В ставу можна половити рибу на вудочку (покататися на катамарані за відповідну платню).
     Тут регулярно проводиться комплекс медобстеження відпочиваючих головлікарем В.Цимбалом, призначають лікувально-оздоровчі процеду-ри: як от підводний душ- масаж, висхідний та циркулярний душ, ванни хвойні, сольові, скипидарні, йодобромні та ін., фізіотерапевтичні процедури - електрофорез, магнітотерапію а також ультразвук, лазеротерапію, спеліотерапію, лікування п’явками тощо.
     Звичайно, успішній роботі цього закладу сприяє не лише його сучасне обладнання й застосування передових технологій лікування та оздо- ровлення, а й молоді, та вже досвідчені кадри обслуговуючого персоналу. Бував я й на інших курортах, в інших оздоровницях, але не спостерігав, щоб так уважно й чемно обслуговували, як тут, своїх пацієнтів працівники закладу. Всі вони стараються бути ввічливими, вміють працювати, знають толк в роботі. Скажімо, масажисти - хлопці молоді й дужі. Після вправної роботи їх цупких рук пацієнт почувається як після доброї сауни. Певне, недарма їх називають майстрами своєї справи, що мають «золоті руки».
     На сьогоднішній день в Сатанові функціонує сім оздоровниць, у яких можна полікуватися й добре відпочити людям різних статків та вподобань. Першопроходцем у санаторно-курортній справі був профілакторій «Берізка», який прийняв перших відпочиваючих у 1976 році. Потім «виросли» красені-санаторії «Збруч», «Товтри», оздоровчий комплекс «Поділля», «Жива вода», реабілітаційний центр УМВС «Оксамит Поділля» та інші.
     Думаю, варто кілька слів сказати й про людину, яка посприяла появі на нашій землі цього курорту. А було це, як зазначено в довіднику «Сатанів», так. У 1965 році в цій місцевості з метою пошуку нафти проводилося дослідження Прибузькою геологічною експедицією тресту «Київгеологія». Під час робіт із свердловини глибиною 142 метри несподівано вдарив фонтан. Потік води піднявся на висоту до 50 метрів! Геологи побачили, що тут нафти немає й закупорили свердловину цементною пробкою. Та вода продовжувала просочуватись на поверхню. Проте ніхто не звернув уваги на дивовижний дарунок природи й лише завідуюча аптекою Сатанова М.А.Нестерова не залишилась байдужою. Вона, як фахівець і розумна людина, відчувала, що ця вода має бути цілющою, служити людям, поліпшувати їх здоров’я. Отож протягом більше року посилала зразки цієї води, а то й особисто возила їх на проби, щоб зробити лабораторний аналіз. Була з ними у Києві, Москві, Одесі, зверталась з проханням до вчених, щоб допомогли їй встановити істину. І через рік все ж отримала з Одеського інституту курортології підтве-рдження про те, що за своїми бальнеологічним спрямуванням ця вода є близькою до мінеральної води типу «Нафтуся». Відтоді й розпочалася розробка курорту.
     Марії Андріївни вже давно немає серед нас, але її важлива справа лишилась невмирущою. Про неї пам’ятають нащадки. За відкриття Збручанського родовища мінвод їй при житті було вручено диплом і премію, а посмертно – державний орден. Одна з вулиць Сатанова насить її ім’я, а на вулиці Курортній в її честь встановлено меморіальну дошку.
     Трішки про історію цього чудового міста. Точний час виникнення Сатанова невідо- мий. Перша письмова згадка про нього відноситься до 1404 року, коли король Владислав ІІ Ягайло подарував його Петру Шафранцю за військові заслуги. Далі воно переходило до рук інших володарів. В свій час Сатанів перебував у власності князів Сангушків. Князь Роман Сангушко утримував тут великі табуни арабських скакунів.
     У 1796 році сталися зміни в адмінустрої, і Сатанів увійшов до Проскурівського повіту Подільської губернії. Його населенню до того не раз дове- лося потерпати від нападів татарських орд і турецьких яничарів, польсько-литовських, російських та інших чужоземних поневолювачів, які руйнували місто, нищили насе- лення, що його захищало.
     На думку істориків, Сатанів є батьківщиною ватажка селянських повстань Северина Наливайка. Побував тут зі своїми побратимами й Устим Кармелюк. Багато в цьому місті є архітектурних пам’яток старини, які свідчать про його героїчне минуле. З ними можна ознайомитися, скориставшись послугами місцевої турбази.
     Я впевнений, що хто хоч раз побував у Медоборах, хто проходив літнім ранком крутою гірською стежиною понад Збручем і в німому захопленні оглядав залиті сонцем гори, густо порослі грабами, березами, кленами й подекуди віковими дубами, хто хоч раз, стоячи на Соколиній скелі, споглядав чудові краєвиди, слухав глухий щем Збруча, що (як у тій пісні про Марічку) «В’ється наче стрічка неспокійна річка, тулиться близенько до підніжжя гір…», той ніколи не забуде Медоборів і при першій нагоді поїде сюди – у край гірської неповторної краси.
     
     Дмитро КОРЗУН, м.Славута


  коментарі: 14

 :   (написано 17.03.2011 в 04:15 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 29.03.2011 в 21:10 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 14.04.2011 в 04:55 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 15.04.2011 в 07:36 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.04.2011 в 17:05 з адреси:  h131-129.meta.ua)
 :   (написано 30.04.2011 в 21:49 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 15:12 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 22:16 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 18.05.2011 в 20:25 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 19.05.2011 в 09:49 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 29.05.2011 в 23:04 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.05.2011 в 07:53 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 05:43 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 13:34 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

8 + 3 + 8 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
Щедрий вечір. Голодна кутя

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6910
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 2 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік