Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
englisCal  :  Спасибо<a href=http://topenglish.md/kids/ru>...</a>  ...
Custom Essay  :  write essays <a href="http://essays.store">essays</a> essays <a href=http://essays.store>essay name</a>  ...
Куплю/продам:       Продам картину виложену ...
Робота:       я наталия 27 років шукаю буть яку роботу під робот...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 11.12.2010 КОШТИ Є, А ЧАСУ – ОБМАЛЬ…

Відтоді, як було здано в експлуатацію другий енергоблок Хмельницької АЕС, в Україні розпочалась підготовка до добудови її 3 та 4 енергоблоків. Паралельно із цим державні органи влади продовжили роботу щодо подальшого створення та удосконалення правової бази соціально-економічного захисту територій, прилеглих до діючих ядерних об’єктів, у т.ч. й 30-кілометрової зони спостереження АЕС.
     Так, на додачу до прийнятого у лютому 1995р. Верховною Радою України Закону «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», в листопаді 2009р. було схвалено Закон «Про внесення змін щодо впорядкування питань соціального захисту населення, яке проживає на території зони спостереження підприємств з видобування і переробки уранових руд, ядерних установок і об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами». Норми вищезгадуваних законів спрямовані передусім на захист інтересів населення, що мешкає поблизу ядерних об’єктів, надання йому права на соціально-економічну компенсацію ризику від їх промислової діяльності. Проте, не було розроблено механізму цих положень, і тому вони не діяли протягом багатьох років.
     Втім, «лід рушив» разом із прийняттям постанови Кабінету Міністрів України №352 від 19 травня 2010р. під назвою «Порядок справляння збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження». Згідно з цим документом, із 1 січня п.р. була встановлена ставка збору, що сплачується експлуатуючими організаціями (операторами) ядерних установок під час реалізації електроенергії, у розмірі 1% обсягу електроенергії, реалізованої у податковому (звітному) періоді, що виробляється на атомних станціях України (без урахування податку на додану вартість). Кошти від вищезазначеного збору повинні спрямовуватись на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження (у вигляді субвенції із спеціального фонду Держбюджету України до спеціальних фондів бюджетів обласних, районних, міських рад, у т.ч. міст-супутників ядерних установок), і розподілятися між цими бюджетами у наступному співвідношенні: обласні бюджети – 30%; бюджети районів та міст обласного значення зон спостереження - 55%; бюджети міст-супутників ядерних установок – 15%.
     Отже, згідно з вищезазначеною постановою КМУ, з травня по вересень п.р. НАЕК «Енергоатом» перерахувала до Держбюджету 41,633млн грн збору. Проте, лише прийнята 8 вересня п.р. постанова №822 Кабміну України «Порядок розподілу у 2010 році субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів із соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, між місцевими бюджетами», нарешті було встановлено механізм доведення коштів із спецфонду держбюджету до місцевих бюджетів.
     Згідно з цією постановою, розподіл коштів здійснювався з урахуванням питомої ваги чисельності населення, яке проживає в зонах спостереження цих адміністративно-територіальних одиниць. Нею також передбачено, що субвенції спрямовуються на будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний ремонти об’єктів соціальної інфраструктури: закладів освіти та охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту; об’єктів житлово-комунального господарства, автомобільних доріг. Окрім того, ці кошти виділяються і для спорудження та реконструкції систем зв’язку, захисних споруд, що використовуються під час аварій, мереж постачання електроенергії, води, газу, тепла та водовідведення.
     Цією ж постановою Кабміну також передбачено, що частина коштів спрямовується і на забезпечення населення засобами індивідуального захисту, здійснення заходів із поліпшення умов проживання та праці громадян, які мешкають на територіях зон спостереження АЕС. Це відбувається за процедурами, встановленими Кабміном України. Зокрема, основною умовою освоєння коштів, виділених на здійснення будівельно-ремонтних робіт, є наявність відповідної проектно-кошторисної документації на той або інший об’єкт. У разі її відсутності кошти повертаються державі як неосвоєні. Місцеві держадміністрації та виконавчі органи міських рад зобов’язані щомісяця до 25 числа звітувати Міністерству економіки України про використання наданих субвенцій.
     Отже, згідно з додатком 2 до Порядку їх розподілу, районам та містам Хмельниччини, котрі цілком або частково входять до зони спостереження ХАЕС, субвенції розподілено у таких розмірах: Білогірський район – 225,8тис.грн; Ізяславський – 2млн 173тис.грн; Славутський – 1млн 190,9тис.грн; Шепетівський – 62,1тис.грн; м.Славута – 2млн 3,6тис.грн; м.Нетішин – 2млн 462,9тис.грн. Позаяк функції розподілу цих субвенцій між населеними пунктами зони спостереження були покладені на місцеві органи влади, тому нещодавно на чергових сесійних засіданнях Славутської районної та міської рад, з-поміж інших питань порядку денного, також розглядались питання про внесення змін до бюджетів Славутського району та м.Славути на 2010 рік.
     Отже, розглянувши матеріа-ли, подані постійними комісіями районної та міської рад, сесія районної ради, котра відбулася 1 грудня п.р., та сесія міської ради, що відбулася 3 грудня п.р., відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування», прийняли рішення щодо направлення субвенцій на фінансування відпо- відних ремонтних робіт на об’єктах району та міста, що їх потребують.
     Зокрема, в районі необхідно здійснити такі роботи: капітальний ремонт даху НВК с.Малий Скнит; реконструкцію ЗОШ с.Головлі; поточний ремонт вуличної дорожньої мережі комунальної власності на деяких вулицях Великоскнитської, Лисиченської, Довжківської, Полянської сільрад, а також впровадити електроопалення й здійснити капітальний ремонт спортзалу і облаштування внутрішніх туалетів у ЗОШ с.Великий Скнит; капітальний ремонт клубної установи с.Кам’янка; реконструкцію приміщень ЗОШ с.Іванівка; поточний ремонт деяких приміщень ЦРЛ; Ганнопільської дільничної лікарні; амбулаторій с.Миньківці та с.Старий Кривин; поточний ремонт НВК с.Миньківці, с.Крупець, с.Полянь, ЗОШ с.Лисиче, с.Старий Кривин, с.Губельці.
     У Славуті за рахунок виділених субвенцій заплановано здійснити такі роботи: поточний ремонт приміщення НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня-гімназія №2»; Будинку дитячої творчості, а також поточний ремонт житлового фонду міста (під’їздів) на вул.Сокола,2-А, 8 та 10; вул.Чкалова,8 та 10; вул.Кузовкова,14 та 20; вул.Плотиче,119,121,123,125. Також заплановано здійснити поточний ремонт дорожнього покриття заїзних карманів на вул.Миру, тротуарів на вул.Козацькій, Соборності; під’їзних шляхів на вул.Церковній, тротуарів і доріг на вул.Суворова, Пушкіна, Лісній та ін.; реконструкцію водогону на вул.З.Космодем’янської; вуличного освітлення на вул.Мічуріна; капітальний ремонт фасадів ЗОШ №4 та поточний ремонт котельні ЗОШ №6, капітальний ремонт розподільчих пристроїв і реконструкцію водозаборів «Центральний» та «Південний»; капітальний ремонт вуличного освітлення на вул.Приміській, Миру, дороги - на вул.Сковороди, Грушевського та ін.
     Частина виділених коштів уже надійшла як у район, так і в місто. Як бачимо, обсяги запланованих робіт дуже солідні. Чи встигнуть на Славутчині використати до кінця поточного року виділені субвенції з огляду на обмежений у часі термін та погодно-кліматичні умови? Адже, як уже говорилося вище, неосвоєні до кінця поточного року кошти мають бути безповоротно повернені до держбюджету. І буде дуже прикро, якщо таке станеться. У великій мірі успішність виконання запланованого залежатиме як від суб’єктивних факторів – оперативності комунальних служб району та міста, так і від об’єктивних - показників барометра та стовпчика термометра.
     Олександр ДЕЙКАЛЮК.


  коментарі: 14

 :   (написано 15.03.2011 в 05:38 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 18.03.2011 в 19:00 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 14.04.2011 в 04:44 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 15.04.2011 в 07:01 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.04.2011 в 16:39 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.04.2011 в 21:32 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 14:28 з адреси:  h131-167.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 21:43 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 18.05.2011 в 19:44 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 19.05.2011 в 09:11 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 29.05.2011 в 22:44 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.05.2011 в 07:13 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 05:31 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 12:42 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 2 + 3 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6926
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 6 + 2 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік