Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 20.11.2010 ПОДІЛЬСЬКИЙ СОЛОВЕЙКО З КРУПЦЯ

У сімейному архіві Зінаїди Анатоліївни Марчук з особливим трепетом зберігаються речі, документи, фотознімки, які нагадують про її чоловіка Леоніда Дмитровича, який більше двох десятків років був солістом Державного українського ансамблю пісні і танцю Хмельницької обласної філармонії «Козаки Поділля». Пішов у вічність Леонід Марчук шість років тому.
     І не тільки світлини нагадують про талановиту людину, а й довгограюча грамплатівка з концертом ансамблю пісні і танцю «Подолянка», яку випустила 1988 року Всесоюзна фірма «Мелодія». Таку назву мав колектив до 1989 року, коли його було перейменовано на «Козаки Поділля».
     Вихід записів творчого доробку артистів із Хмельниччини став подією у культурно-мистецькому житті України. На грамплатівці представлено дванадцять пісенних композицій ансамблю в обробці його керівника Миколи Балеми. Пісня «Стоїть козак на чорній кручі» звучить у виконанні Леоніда Марчука. Практично це єдиний прижиттєвий запис нашого земляка, збережений рідними.
     За часів Радянського Союзу не всім творчим колективам України таланило записати свої виступи на грамплатівки, які тиражувала фірма «Мелодія». Спочатку потрібно було пройти спеціальний відбір, яким опікувались функціонери від культури. Враховувалось й багато ідеологічних чинників. Але подільські піснярі і танцюристи своїми успіхами вибороли право бути почутими багатьма шанувальниками грамзаписів, і не тільки в нашій державі. На той час «Подолянка» вже мала низку різних відзнак. Виступи його учасників полонили слухачів і журі фольклорних фестивалів Польщі, Болгарії. Гучною була участь у культурній програмі Олімпіади-80 та ХІІ Всесвітнього фестивалю молоді й студентів у Москві.
     На конверті до грамплатівки в анотації подільський поет Петро Карась написав: «Глибоке знання подільського фольклору, народнопісенного мистецтва рідного краю дає можливість керівникам ансамблю Миколі Балемі, хормейстеру Валерію Ярецькому, балетмейстеру Володимиру Глушенкову та іншим через призму свого мистецтва, сучасної музичної мови зберігати перлини багатющого музичного і народно-пісенного мистецтва Поділля, оспівувати прекрасну долю Подільського краю, його минуле і сьогодення, наповнене працею та піснями».
     На популярність колективу не вплинула й зміна назви. Новостворені «Козаки Поділля» успішно гастролювали у Франції, Великобританії, Німеччині, Бельгії, Греції, Швейцарії та інших державах. У закордонних гастролях брав участь й Леонід Марчук. Для його доньки Олени Веселової, яка зараз працює інженером інформаційного центру Хмельницької АЕС, багато приємних спогадів навіює декоративний павич, якого Леонід Дмитрович придбав під час виступів у Індії.
     - Я ніколи не могла уявити тата без щирої народної пісні, - пригадує Олена. - Ще до мого народження він закінчив Київську студію хору Григорія Верьовки. Строкову службу проходив у військовому ансамблі. Згодом у рідному Крупці жодне свято не обходилось без участі Леоніда. Працюючи художнім керівником у місцевому сільському клубі, батько створив чоловічу вокальну групу, яка успішно виступала на різноманітних заходах у районі. Разом із рідним братом Петром виступав на сцені Славутського районного Будинку культури. Його музичний талант став у пригоді під час викладання співів у Крупецькій школі. Приємно, що про тата у селі ще й досі залишились добрі спогади. У 1980 році ми переїхали до Хмельницького, бо художній керівник тодішнього ансамблю «Подолянка» Микола Балема запросив батька у професійний фольклорний колектив.
     У репертуарі «Козаків Поділля» були не тільки українські народні пісні, а й авторські. Пісня із промовистою назвою «Козацькому роду нема переводу» уже з моменту її створення у 1989 році композитором, художнім керівником ансамблю Миколою Балемою і поетами Мирославом Воньо та Петром Карасем стала справжньою візитівкою колективу. А згодом почали її співати майже всі самодіяльні та професійні колективи держави.
     Позаторік «Козаки Поділля» відзначили своє 70-річчя. Творчу біографію ансамбль розпочав 1938 року з хорової капели, до якої увійшли кращі місцеві аматори сцени та декілька професійних артистів. Згодом капела набула статусу ансамблю пісні і танцю.
     Частими гостями «Козаки Поділля» є й на Славутчині. Для вдячних глядачів вони завжди пропонують кращі зразки народного піснеспіву, які майстерно відтворені у концертних програмах, театралізованих вокально-хорео- графічних композиціях «Нивами Подільськими», «На лезі шаблі наша воля», «Вечорниці», «Подільські щедрівки» тощо.
     В репертуарі ансамблю також є інструментальний концерт Миколи Балеми «Подільська думка-шумка», музично-хореографічна сюїта за творами Т.Шевченка під назвою «Шевченко-пророк», а також перша подільська опера «Вічний етап» (лібрето Павла Гірника). Стала широко популярною в народі й така пісня Миколи Балеми як «Стоїть козак на чорній кручі», виконання якої під час запису фонограми для виготовлення грамплатівки автор довірив Леоніду Марчуку.
     За своє творче життя Леоніду Марчуку не довелось здобути високих мистецьких титулів і одержати премій. За натурою він був скромною людиною, яка присвятила себе мистецтву. Лише кілька місяців не дожив він до свого 60-річчя. На похорони до Крупця прибув майже весь склад «Козаків Поділля», який увічнив пам'ять колеги своїми піснями.
     Стоїть козак на чорній кручі... Його погляд спрямований удаль, у майбутнє, у Вічність...
     
     За публікацією Олександра Шустерука, «Перспектива».
     На знімку: Л. Марчук під час зйомок телефільму.


  коментарі: 14

 :   (написано 15.03.2011 в 00:52 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 16.03.2011 в 12:21 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 14.04.2011 в 05:28 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 15.04.2011 в 07:48 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.04.2011 в 17:17 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.04.2011 в 22:17 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 15:23 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 22:26 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 18.05.2011 в 20:37 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 19.05.2011 в 10:23 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 29.05.2011 в 23:10 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.05.2011 в 08:03 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 05:52 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 14:02 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

8 + 1 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


3 + 1 + 6 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік