Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Scottitemy  :  http://insuranceusaauto.com/
      - insure one auto insurance locations
     
   &nb  ...

Scottitemy  :  http://insuranceusaauto.com/
      - auto insurance companies in indianapolis
     
  &nbs  ...

Куплю/продам:       http://insuranceusaauto....
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 11.11.2010 ХРОНОЛОГІЯ І МЕТОДОЛОГІЯ ПО-СЛАВУТСЬКИ

Довго думала, як назвати ті події, які останніми днями відбуваються навколо посади директора централізованої бібліотечної системи, що органічно поєднується з посадою директора центральної районної бібліотеки… Ще донедавна наша газета публікувала інтерв’ю з Таїсією Сускою, яка ось уже 14-ий рік обіймає їх, і нібито ніщо не віщувало лиха. Адже в цій людині, яку знають та поважають на Славутчині, завжди присутнім був і залишається еталонний сплав професійної досконалості, кращих громадянських рис і якостей. А лідерство у бібліотечній справі гармонійно й дуже природно уживається із загальною культурою, широтою світогляду та високою моральністю і людськими чеснотами Таїсії Іванівни.
     Але зло на те і називається злом, що приходить несподівано. «Звільнити Суску Таїсію Іванівну з посади директора… за здійснений 5 жовтня 2010 року прогул без поважних причин (була відсутня на роботі більше 3 годин – з 8.00 до 11.55 години) за п.4 ст.40 КЗпП України з наступним затвердженням розпорядження на сесії районної ради» - такий циркуляр від 7 жовтня п.р., підписаний головою районної ради В.В.Кардашом, звалився на Т.І.Суску, як сніг на голову.
     І справа навіть не в тому, з якої висоти було нанесено цей несподіваний удар. А в методах і намірах, що призвели до порушення закону та низки подальших абсурдних дій, які потягло за собою чиєсь нестримне бажання звільнити Т.І.Суску.
     - Я бачу в цьому рейдерство і бажання голови районної ради поставити на чолі бібліотеки свою людину, - каже сама Таїсія Іванівна, пояснюючи, що контракти із директорами міських, районних бібліотек ні в Нетішині, ні в Шепетівці, ні в Ізяславі, ні деінде не укладаються, бо за своєю суттю є протизаконними. Адже в Законі «Про місцеве самоврядування в Україні» (п.20 ст.43) чітко вказується, що виключно на пленарних засіданнях районної ради вирішуються питання щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад, призначаються та звільняються їх керівники. То яка може бути тут, даруйте, самодіяльність?
     - Та й, якщо вже йти за контрактом, що зі мною підписаний, то у ньому ж обумовлено конкретні причини, з яких керівник може бути звільнений з посади до закінчення терміну його дії, - коментує далі директор ЦБС. – Про тимчасову відсутність на роботі (а я на той час перебувала в Нетішинському міському суді, що підтверджується судовою повісткою) мною було повідомлено заздалегідь начальника відділу культури і туризму РДА В.В.Хрустінського. Проте, ніхто з ініціаторів мого звільнення, перш ніж складати акт, фактичних обставин справи щодо причин моєї відсутності на роботі й не збирався досліджувати.
     Коли Таїсія Іванівна вирушила до Нетішина, на її мобільний зателефонувала службовець районної ради і передала прохання «зайти до Василя Віталійовича».
     - Вони мало не кожного дня дзвонили мені, щоб я написала пояснення щодо наданого мною дозволу на проведення в читальному залі ЦРБ круглого столу для членів осередку політичної партії «Нова політика», - пригадує Т.І.Суска. – Але як я могла не поставитися позитивно до листа із резолюцією голови районної державної адміністрації: «Прошу надати можливість проведення круглого столу»? І тепер не розумію, чому мені після цього ще треба було писати якісь пояснення В.В.Кардашу.
     - Уявіть собі, - продовжує Таїсія Іванівна, - в неділю (коли я ще й почувалася вкрай погано) раптом чую в телефонній трубці різкий голос голови райради: «Що в тебе там у читальному залі робиться?! Де це ти ходиш?» І коли я вийшла на роботу, все ж змушена була написати пояснювальну записку, що представники осередку «Нова політика» деякий час і справді перебували в читальному залі бібліотеки, користувались пресою та літературою про вибори. Всі матеріали зареєстровані у формулярі читача… Хоча й досі не збагну, чому повинна була щось пояснювати з даного приводу. Ми, врешті-решт, не віддали ж під оренду читальний зал! І на якій підставі бібліотекарі могли не пустити до нього людей? Поряд БЮТ ось уже тривалий час орендує в нас чимале приміщення – заборгував за теплопостачання. І нічого. Більше того, коли його представники поставили на вікна решітки, КРВ мені, як керівникові, вказало на порушення, що я не взяла їх на баланс бібліотеки, й довелося за це сплатити штраф. Але ж Василь Віталійович наказав мені перед тим цього не робити, мовляв, коли йому треба буде, він ті решітки зніме …
     Отож, їдучи в автобусі до Нетішина, Таїсія Іванівна на дзвінок службовця райради пояснила, що не може негайно прийти до голови, бо на робочому місці буде пізніше. Ну, не хотіла вона всім розповідати, які особисті проблеми її ведуть до Нетішина, і не зобов’язана була це робити. Головне, на її думку, що з начальником відділу культури було все узгоджено…
     На таку «зухвалість» Т.І.Суски у когось із клерків славутського «Білого дому» виникає ідея фікс – засвідчити відсутність директорки ЦБС на робочому місці. І троє працівників райради (у яких на той час, очевидно, якраз не було чим зайнятися) просиділи біля дверей Суски понад три (!) години, внаслідок чого склали відповідний акт. Він і став підставою для розпорядження про звільнення Таїсії Іванівни.
     Здавалося б, що могло викликати таке обурення голови районної ради? Хіба вперше в приміщенні бібліотеки зібралися представники якоїсь політичної орієнтації? Та й чи могла публічна бібліотека відмовити будь-кому видати певну літературу, навіть якщо погляди відвідувачів не співпадають з переконаннями голови районної ради? Ці питання викликають щонайменше подив у самих працівників бібліотеки. Тож не дивно, що провідний бібліотекар відділу обслуговування Наталія Політика пояснює: «Користувачі бібліотеки мають рівні права, й усі читачі, які зареєстровані, можуть працювати в читальному залі, користуючись літературою та іншими матеріалами».
     
     Ну, а Таїсії Іванівні довелося розплачуватися за це своїм здоров’ям. Коли розпорядження №79 від 7.10.2010р. про звільнення її з посади не тільки принесли в бібліотеку, а й надіслали поштою на домашню адресу, воно (здоров’я ж!) не витримало такого натиску. І до 21 жовтня п.р. жінка пролежала в лікарні. Далі її направили на стаціонарне лікування в обласний центр - адже Т.І.Суска має проблеми зі щитовидною залозою, уже пережила одну складну операцію. Тільки кого це хвилює?!
     Зважаючи на обставини, що склалися, жінка все ж відклала лікування і, нехтуючи своїм фізичним недугом, вийшла на роботу – як матеріально відповідальна людина (а основні фонди бібліотечної системи разом із книжковим фондом сягають понад мільйон гривень!), вона не могла пустити на самоплив ті негативні процеси, що почалися… А голова районної ради, зважаючи, певно, на те, що Т.І.Суска перебувала на лікарняному, для більшої певності видає в цей час ще одне розпорядження про її звільнення - №85 від 26.10.2010р. Формулювання і аргументи, себто підстави, ті ж самі - слово в слово. Причому, принесли цей близнюк-документ не начальнику відділу культури і туризму РДА В.В.Хрустінському і не самій Т.І.Сускі, а знічев’я так поклали на стіл службовцям бухгалтерії відділу культури: мовляв, дивіться й розписуйтеся, що отримали.
     Далі в ставленні до Таїсії Іванівни були обурення і погрози на кшталт: «Ти безсовісна! Куди йдеш?! (Коли вона після лікарняного поспішала в справах до РДА). Ти ж звільнена!..» Ну, а вершиною невігластва в цій нікчемній історії стало поспішливе призначення В.В.Кардашом на ще не звільнену (бо не було ж наказу начальника відділу культури і туризму РДА, якому прямо підпорядкована Т.І.Суска, як і немає його досі) посаду директора централізованої бібліотечної системи нової людини – логопеда за фахом, дружини однопартійця. Коментувати такі дії немає потреби.
     - Уявляєте, ми з методистом Світланою Тетерук стоїмо на автостанції, бо в той день (28 жовтня п.р.) мали виїхати в Мухарів за службовими справами, - згадує Таїсія Іванівна. – А мені раптом вкрай схвильованим голосом телефонує методист Л.О.Бродюк і повідомляє, що працівники районної ради привели в бібліотеку нову людину й сказали: «Це ваш новий начальник. Відкривайте двері кабінету директора і оформляйте на роботу». Ми змушені були відкласти своє відрядження…
     Присутня на той час заступник директора ЦБС Тетяна Михайлівна Пенчук категорично відмовилася відкривати кабінет і пояснила, що ніякої передачі матеріальних цінностей в бібліотеці не відбувалося, та й наказу начальника відділу культури про звільнення Т.І.Суски немає. Треба наголосити, що працівники центральної районної бібліотеки в цій нестандартній (щоб не сказати по-іншому) ситуації виявилися на висоті своєї професійності, а головне - порядності. Вони не стали загравати з представниками влади, бігати і вислужуватися перед ними, підливаючи масла в огонь, коли побачили, як не по-людськи ті повелися з їх керівником.
     Адже якщо навіть і прийде час закінчення того контракту, який уклала з Т.І.Сускою районна рада, то продовжити чи не продовжувати його можна етично, з дотриманням елементарних норм моралі, подякувавши людині за багаторічну сумлінну працю. За керівництва ж Таїсії Іванівни центральна бібліотечна система нашого району завжди була в числі кращих на теренах області. Скільки Почесних грамот, подяк та інших нагород отримав і колектив центральної районної бібліотеки! В тому числі й від Василя Віталійовича Кардаша…
     Виживати в час безгрошів’я, коли для ЦБС не виділяється жодної копійки навіть на передплату періодичних видань (а така критична ситуація склалася в нинішньому році!), коли і без того обділених державою бібліотекарів переводять то на пів, то на… чверть ставки (чого немає в сусідніх районах!), а про поновлення книжкового фонду за рахунок бюджетних коштів думати зась – справа архіскладна. І цього не зрозуміє лише той, хто сам живе на широку ногу. Або не усвідомлює значення культури та просвітництва української нації в час її становлення.
     Аналізуючи ситуацію зі звільненням Т.І.Суски, а також попередні «перетрушування» кадрів у культурному середовищі району (згадаймо, скільки начальників змінилося останніми роками в самому відділі культури, і хто тільки не працював тут), або усунення від роботи талановитого Михайла Мокляка, який нині, залишившись безробітним, в одній особі представляє наш район із власної ініціативи на престижних виставках народних майстрів ремесел, чи Петра Лопуха, котрий міг як спеціаліст так багато зробити для відродження культури району, а тепер «просиджує свій талант» у відділі соціального забезпечення…), невільно приходиш до невтішного висновку. Допоки ми не будемо дивитися в очі один одному і не називатимемо речі своїми іменами: тупість – тупістю, некомпетентність – некомпетентністю, солдафонство - солдафонством, безкультур’я – безкультур’ям, а грубість – грубістю, нічого на нашому хуторі до кращого не зміниться. Бо усім нам потрібна революція не тільки культурна, а й моральна. Щоб ті, що стоять вище, частіше самі книги відкривали і при цьому пам’ятали, що не все у книгах написано. Недарма кажуть: хочеш перевірити людину – наділи її владою.
     
     Віра МАЛЬЧУК.
     


  коментарі: 18

С.В. : "Бо усім нам потрібна революція не тільки культурна, а й моральна".
     Моральная революция,не уважаемая Вера Александровна, нужна прежде всего вам!  
(написано 12.11.2010 в 08:52 з адреси:  91.124.117.0)
I.K. : Згодна на 100% з попереднім коментарем!   (написано 12.11.2010 в 22:43 з адреси:  221-233-132-95.pool.ukrtel.net)
перехожий : Ти ба, пані Віра посміливішала! Чи не тому,що В.Кардаш вже не голова районної ради?!  (написано 13.11.2010 в 12:14 з адреси:  52-46-124-91.pool.ukrtel.net)
Светланаё : Спасибо большое В. Мальчук за статью. С "ними" нужно только так.  (написано 15.11.2010 в 10:33 з адреси:  210-25-132-95.pool.ukrtel.net)
 :   (написано 15.03.2011 в 01:44 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 16.03.2011 в 12:37 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 13.04.2011 в 18:09 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 14.04.2011 в 11:57 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.04.2011 в 13:33 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.04.2011 в 16:39 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 11:25 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 17:17 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 18.05.2011 в 14:58 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 19.05.2011 в 00:21 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 29.05.2011 в 20:20 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.05.2011 в 02:35 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 00:03 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 08:18 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 4 + 9 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6930
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 6 + 8 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік