Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Assignment Of Leases  :  internship cover letters <a href="http://coverletters.store">application cover letter</a> cover letters <a href=http://coverletters.sto  ...
Essay Help  :  cover letter help <a href="http://coverletters.store">cover letters</a> cover letters <a href=http://coverletters.store>a good cover  ...
Куплю/продам:       Продам двухкомнатную ква...
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 11.11.2010 ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ АЕС – ГАРАНТІЮ БЕЗПЕКИ

Днями – 2 та 3 листопада - на Хмельниччині відбулось командно-штабне тренування на тему: «Дії органів управління та сил територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту Хмельницької області при загрозі та виникненні радіаційної аварії». Місцями проведення тренування були визначені Хмельницька обласна державна адміністрація; головне управління МНС в нашій області; кризовий центр ВП «Хмельницька АЕС»; ДПЧ-7 з охорони ХАЕС та с.Крупець Славутського району.
     До тренувань залучались такі сили: керівний склад системи цивільного захисту населення області, структурні підрозділи державної адміністрації, Славутської РДА, виконкому Нетішинської міської ради, служби цивільного захисту області та Славутського району, органи управління та сили цивільного захисту ВП «Хмельницька АЕС», та інші.
     Перед організаторами та учасниками тренування постали такі навчальні завдання: визначити ступінь готовності органів управління та сил цивільного захисту Хмельницької області до дій при загрозі та виникненні радіаційної аварії на ВП «Хмельницька АЕС», вдосконалити теоретичні та практичні навички керівного складу, органів управління цивільного захисту, особового складу аварійно-рятувальних підрозділів, спеціалізованих служб цивільного захисту; перевірити на практиці дієвість плану реагування на радіаційні аварії на Хмельницькій АЕС і його відповідність реальним умовам обстановки; з’ясувати проблемні питання щодо реалізації вимог законодавчих та інших керівних документів з питань організації цивільного захисту населення і територій; виконання завдань за призначенням та визначити основні напрямки роботи у зазначених сферах.
     
     Протягом першого етапу тренування – 2 листопада п.р., - його учасники знайомились із роботою навчально-методичного центру безпеки життєдіяльності Хмельницької області, відвідали оперативно-рятувальну виставку головного управління МНС у Хмель- ницькій області, переймали досвід оперативно-координаційного центру головного управління МНС у Хмельницькій області. Того ж дня керівництво тренувань в особі заступника голови обласної державної адміністрації Вадима Гавришка, начальника управ- ління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи обласної державної адміністрації Вадима Плюти, начальника головного управління МНС України в Хмельницькій області, генерал-майора слу- жби цивільного захисту Анатолія Манільчука влаштувало для журналістів, - а сюди були запрошені представники республіканського інформагентства «Укрінформ», газети Верховної Ради України «Голос України», вінницької регіональної газети «33 канал», львівської «Львівські вісті», хмельницьких обласної «Подільські вісті» та міської «Проскурів», славутської міськрайонної «Трудівник Полісся», а також Хмельницьких телера- діокомпаній «Поділля-Центр» і «Місто», обласного радіомовлення - прес-конференцію.
     Перед її початком В.Д.Гавришко поінформував присутніх щодо обстановки, котра склалася за умовами тренування: «2 листопада п.р. о 9-й годині ранку на 1-му енергоблоці Хмельницької АЕС сталася аварія, внаслідок чого зареєстровано викид радіоактивних речовин за межі території її промислового майданчика. На даний час внас- лідок північно-західного вітру незначна радіоактивна хмара розповсюдилася на територію окремих населених пунктів Славут- ського району та незначну частину міста Славути. Дана подія класифікується як надзвичайна ситуація техногенного характеру регіонального рівня.
     Наказом начальника цивільного захисту області, голови облдержадміністрації В.С.Ядухи уповноваженим керівником з ліквідації надзвичайної ситуації призначено першого заступника голови облдержадміністрації М.В.Дерикота. В області створено штаб з ліквідації надзвичайної ситуації регіонального рівня, до складу якого включено представників основних служб цивільного захисту області, окремих установ та організацій.
     За умовами тренування персоналом ХАЕС та аварійно-рятувальною службою вжито вичерпних заходів щодо ліквідації аварії, надання допомоги потерпілим та припинення розповсюдження радіоактивних речовин.
     Роботи щодо ліквідації аварії проводять двадцять аварійних груп та бригад атомної станції. Цехом радіаційної безпеки та лабораторією зовнішнього радіаційного контро-лю станції здійснюється постійний контроль за радіаційною безпекою та прогнозуванням масштабів можливого подальшого розповсюдження радіоактивних речовин.
     Відповідно до рекомендацій керівництва атомної станції та за рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки обл-держадміністрації проведено йодну профі- лактику населення, яке проживає в 30-кілометровій зоні спостереження ХАЕС, прийнято рішення про проведення евакуації населення з двох населених пунктів Славутського району - сіл Стригани, Комарівка та частини міста Славути.
     Загроза здоров’ю та безпеці громадян, які проживають в інших населених пунктах зо-ни спостереження та за її межами, відсутня».
     Знову ж таки – умовно! - це повідомлення було оприлюднено через ЗМІ, як до речі, й відповідні рекомендації населенню зони спостереження щодо дій у разі виникнення радіаційної аварії.
     Отже, після такої преамбули, власне кажучи, й розпочалась прес-конференція в приміщенні Хмельни-цької обласної державної адміністрації, матеріали якої ми пропонуємо нашим читачам.
     ЗАПИТАННЯ: Яка кількість населення мешкає в 30-кілометровій зоні спостереження ХАЕС? Яка максимальна площа може потрапити під радіаційне забруднення в разі виникнення радіаційної аварії?
     - Максимальна площа за умови виникнення подібної аварії перебуватиме у межах 1800кв.км, на якій мешкає до 130тис. чоловік. У 30-кілометрову зону входять 4 сільські райони, 3 міста (Нетішин, Славута, Ізяслав), 37 сільрад, тобто, разом це – 125 населених пунктів. Щодо евакуації населення, зокрема м.Нетішин, то воно протягом доби евакуюється автотранспортом у визначені евакопункти.
     ЗАПИТАННЯ: Де саме має укриватися населення Нетішина та Славути в разі виникнення радіаційної аварії?
     - Для населення Нетішина облаштовано 61 укриття.
     ЗАПИТАННЯ: Які види аварій можливі на ХАЕС?
     - Тут можуть трапитись радіаційні, хімічні аварії, пожежі та ін.
     Втім, пожеж і аварій, які б носили резонансний характер, з 1993 року, на ХАЕС не було. За цей період траплялися незначні, локальні події, котрі не впливали негативно на персонал станції та населення. Приміром, протягом поточного року сталося три незапланованих зупинки енергоблоків, під час яких спрацьовувала автоматична система їх захисту, котра не допустила негативних наслідків.
     ХАЕС надійно захищена протипожежними системами автоматичного гасіння, а також перебуває під постійною охороною відповідних підрозділів пожежної охорони, аварійно-рятувальних служб, забезпечених усією необхідною технікою.
     ЗАПИТАННЯ: Скільки аварійних ситуацій сталося на ХАЕС у поточному році?
     - Як уже говорилося вище, цьогоріч трапилося три аварійні зупинки енергоблоків. Перша – 30 березня, через замикання статора генератора із-за бракованого обладнання. Ще дві зупинки енергоблоків сталися 12 червня та 17 липня п.р. - через неполадки в їх обладнанні, які було оперативно виявлено та усунено без будь-якого шкідливого впливу на довкілля.
     ЗАПИТАННЯ: Наскільки надійно захищені ліквідатори можливих аварій у фізичному плані?
     - Особовий склад підрозділів, призначених для ліквідації ймовірних аварій на ХАЕС, проходить належну підготовку як на місці, так і в Севастополі на спеціальній тренувальній базі. Особовий склад підрозділів служби цивільної оборони області повністю забезпечений сучасними індивідуальними засобами захисту органів дихання, відповідним захисним одягом, у т.ч. й спеціальними хімічними костюмами.
     ЗАПИТАННЯ: Що представляє собою автоматизована система захисту ХАЕС, наскільки вона надійна?
     - Протипожежні системи та системи безпеки енергоблоків мають кількаразовий самозахист. Тобто, якщо не спрацьовує одна система, її страхує інша, також автоматична. Тут фактично виключено людський фактор.
     ЗАПИТАННЯ: Яким чином оповіщуватиметься населення зони спостереження у разі виникнення аварійної ситуації на електростанції?
     - По-перше, діятимуть звукові системи оповіщення, тобто, сирени. Далі передаватимуться відповідні повідомлення та рекомендації по місцевих радіо- та телевізійних каналах. Тут існує проблема з радіооповіщенням, адже нині населення зони спостереження масово відключається від мережі радіомовлення. Тому триває робота зі створення сучасної системи оповіщення населення, котру, за умови належного фінан- сування, буде впроваджено у населених пунктах зони спостереження.
     ЗАПИТАННЯ: Як вирішується питання забезпечення засобами індивідуального захисту населення зони спостереження - протигазами та ін.?
     - Згідно з відповідними вимогами, керівники діючих об’єктів зобов’язані забезпечити цими засобами їх персонал, а керівництво області, за отримання необхідних субвенцій, – населення зони спостереження, у т.ч. протигазами та респіраторами.
     Це було останнє запитання на адресу організаторів прес-конференції. Наприкінці зустрічі своїми враженнями від побаченого та почутого поділилися й члени доволі численної делегації зі Швеції - представники її державних структур, атомної енергетики, громадських організацій. Вони висловили вдоволення від відвідин Південно-Української АЕС, що на Миколаївщині, високим рівнем її готовності до виникнення будь-яких нештатних ситуацій у процесі її експлуатації.
      Представники шведської сторони також розповіли присутнім про заходи, котрі вживаються для безпечної діяльності їхніх АЕС, у чому раніше мали можливість пересвідчитись й працівники атомної енергетики України, а також висловили впевне- ність у неможливості допущення повторення другого Чорнобиля в будь-якій кра-їні, що експлуатує АЕС.
     На цьому перший етап командно-штабного тренування було завершено. Його другий, завершальний, етап відбувся 3 листопада, за темою: «Дії органів управління та сил територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту Хмельницької області у межах зони спостереження навколо Хмельницької АЕС в умовах виникнення комунальної радіаційної аварії».
     Про те, як це відбувалося, читайте ниржче у матеріалі прес-служби РДА.
     
     Олександр ДЕЙКАЛЮК, фото автора.  коментарі: 15

 :   (написано 15.03.2011 в 13:40 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 16.03.2011 в 12:46 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 31.03.2011 в 08:12 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 14.04.2011 в 06:35 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 15.04.2011 в 08:42 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 15.04.2011 в 09:18 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.04.2011 в 23:27 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 16:51 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 23:06 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 18.05.2011 в 22:45 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 19.05.2011 в 11:23 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.05.2011 в 00:00 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.05.2011 в 08:39 з адреси:  h131-186.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 06:59 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 14:58 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 3 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6929
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 9 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік