Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Assignment Of Leases  :  internship cover letters <a href="http://coverletters.store">application cover letter</a> cover letters <a href=http://coverletters.sto  ...
Essay Help  :  cover letter help <a href="http://coverletters.store">cover letters</a> cover letters <a href=http://coverletters.store>a good cover  ...
Куплю/продам:       Продам двухкомнатную ква...
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 11.11.2010 СЛАВУТСЬКА ЧАЙКА

Лариса… Це ім’я дала їй мама-гречанка, що в перекладі з її рідної мови означає цю вільнолюбиву птаху, яка полюбляє воду, простір і свободу. Та й народилась наша героїня у місті, котре сповна відповідає цим характеристикам, – Севастополі. Як же занесло у таку далечінь берездівського парубка Євгенія Чорнокрилюка? Він із відзнакою закінчив медичний технікум і, як відмінник, отримав направлення в знамените місто бойової слави. Був військовим фельдшером при міській комендатурі.
     - А мама в цей час навчалась у Бахчисарайському медтехнікумі, - Лариса Євгеніївна гортає альбом із сімейними світлинами. – Красуня була чорноока, з довжелезною косою (я теж потім таку мала)… Якось до них на вечір були запрошені молоді офіцери і… для моїх майбутніх батьків це була любов з першого погляду. А народилась я за півроку до війни, 15 листопада 1940-го.
     Недарма Лариса Євгеніївна Чорнокрилюк так особистісно сприймає звання дитини війни. Бо воєнні роки надовго розлу- чили родину, і батько аж до її закінчення був переконаний, що ні дружини, ні донечки вже немає в живих. Сам під час оборони Севастополя потрапив у полон, спізнав німецьких концтаборів. А Лариса з мамою та бабусею перебували в цей час в евакуації на Уралі, де жили в бараці з інеєм на стінах. Оскільки мама вночі працювала на воєнному заводі, донечку довелось віддати до дитячого будинку. Запам’ятався він постійним відчуттям голоду…
     Щасливе воз’єднання родини відбулося у червні 1945-го в Берездові. Як двох медичних працівників Євгенія та Ганну направили організовувати фельдшерсько-акушерський пункт у Малому та Великому Правутинах. Віддали під цю справу комору: в одній її половині облаштували ФАП, в другій мешкала сім’я Чорнокрилюків, у якій в 1950-му в Лариси з’явився брат Віктор (нині він мешкає у Нетішині). «Тато як ставив діагноз, то в Славуті ніхто і ніколи не брав його під сумнів», - Лариса Євгеніївна свято шанує пам’ять батьків, адже мама пішла у Вічність такою молодою, в 50…
     Але медиком вона себе ніколи не бачила: або артисткою, або педагогом! От і вибрала в Рівненському педінституті для навчання факультет російської мови, літератури і музики. Там знайшла свою долю – чоловік, вчитель фізики Василь Кирилович Козак-Богуцький, добре знаний славутчанам як високий фахівець своєї справи. До слова, день його народження припадає на 11 листопада, отож іменини подружжя, яке вже відгуляло золоте весілля, зазвичай святкує в один день.
     Є люди, яким долею визначено бути на висоті. Попрацювавши 8 років у одній із приміських шкіл Рівненського району, в 1970-ому Лариса Євгеніївна і Василь Кирилович перебрались у Славуту. Вона викладала свій улюблений предмет в декількох школах (найдовше, аж до виходу на пенсію, працювала в СШ №1). Але того їй було мало – стала організовувати поетичну вітальню (разом із Олександрою Олексіївною Коршуновою, першим директором музичної школи і першим керівником хору ветеранів), вечори відпочинку на кшталт «Від усієї душі» на міських підприємствах, зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної, виїзди культармійських бригад у села. Пізніше за її безпосередньої участі при міськвиконкомі запрацював клуб «Співрозмовник». Свого часу була громадським директором єдиного на Славутчині шкільного Музею хліба. Народжувались ідеї, писались сценарії…
     Дуже любила Лариса Чорнокрилюк свою вчительську професію, дітей. Після виходу на пенсію опинилась у вирі громадської роботи. Майже як рідні домівки для неї – райо-нні будинок культури і центральна біблі- отека, де за десятки років проведено безліч літературних і музичних вечорів. Стільки ж часу Лариса Євгеніївна є громадським кореспондентом (причому, одним із найяскравіших і найактивніших) нашого «Трудівника Полісся», на шпальтах якого опублікована, мабуть, добра сотня її публікацій – гострих, критичних, аналітичних й публіцистичних на соціально-політичну тематику. На місцевому телебаченні свого часу заснувала клуб «Земляки». Ця жінка просто не може бути байдужою до того, що споглядає навкруг! Її серце плаче, бо вона хоче бачити зовсім іншими рідну Батьківщину і нас, українців.
     Коли на першій звітній конференції Славутського осередку всеукраїнської громадської організації «захист дітей війни» Л.Чорнокрилюк обрали членом координаційної ради, вона запропонувала створити при ній клуб - як місце, куди могли б приходити не лише діти війни, а й усі ті пересічні славутчани, хто любить мистецтво, вболіває за збереження національної культури, звичаїв нашого народу. Так народився «Оберіг». Минулорічного червня відбулась пре- зентація клубу, і з того часу на його засідання з кожним разом прагнуть потрапити все більше бажаючих. Сценарна розробка Ларисою Євгеніївною зустрічей приємно дивує різноманітністю та оригінальністю: тут тобі історія української хустини і вітчизняний гумор - як ліки від стресу, і пісенний вернісаж, й екологія душі та довкілля. Радує те, що міська влада не стала осторонь ініціатив громади - на всіх без винятку засіданнях клубу обов’язково присутні мер міста Василь Сидор, його заступники, керівники управлінь міськвиконкому.
     - Я живу цим. З допомогою насиченого громадського і культурного життя долаю особисті труднощі та хвороби, бо пліч-о-пліч зі мною – мистецька та суспільно свідома еліта міста, - мовила на прощання Лариса Чорнокрилюк. – Щаслива, адже відчуваю підтримку однодумців, котрі ведуть мене по життю, яке аж ніяк не було встелене трояндами. А всіх нас і мене зокрема надихає Шевченкове:
     «Борітеся! Поборете!
     Вам Бог помагає!
     З вами сила, з вами правда
     І воля святая!»
     У свій славний життєвий ювілей Лариса Чорнокрилюк при підтримці друзів і соратників сповнена нових творчих планів. Життя продовжується, і воно прекрасне, незважаючи ні на що. Бо тільки той, хто йде вперед, має Божу благодать і благословення досягати нових вершин, переконана наша героїня.
     
     Валентина ЗАВАДСЬКА.
     Фото В. МАЛЬЧУК.
     


  коментарі: 13

 :   (написано 15.03.2011 в 10:39 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 16.03.2011 в 12:49 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 31.03.2011 в 08:11 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 14.04.2011 в 05:18 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 15.04.2011 в 07:45 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 15.04.2011 в 22:07 з адреси:  h131-142.meta.ua)
 :   (написано 30.04.2011 в 22:01 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 22:20 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 19.05.2011 в 10:02 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 29.05.2011 в 23:28 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.05.2011 в 07:59 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 06:12 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 13:47 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

6 + 1 + 9 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6929
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік