Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 29.10.2010 ЛІКАРНЯ – ТО МОЄ ЖИТТЯ

Так стверджує головний лікар Берездівської дільничної лікарні, депутат районної ради Оксана САВЧЕН КО. Людина неспокійної вдачі, вона, попри всі труднощі і негаразди, чимало доброго зробила для поліпшення матеріально-технічного і господарського стану цього лікувального закладу. Сьогодні Оксана Андріївна ділиться своїм життєвим досвідом із читачами «Трудівника…»
     
     
     Загалом, медицина - дуже складна, відповідальна та нелегка справа. А що вже говорити про сільську?.. Ось і я, з особистих причин залишивши посаду лікаря-педіатра Львівської обласної лікарні, тринадцять років тому разом із чоловіком повернулась до рідного Берездова. Тут, у дільничній лікарні, спочатку працювала лікарем-педіатром - протягом п’яти років. Звісно, попервах була вражена контрастом між львівською та берездівською медициною. Перш за все, жалюгідним станом корпусів дільничної лікарні, застарілим устаткуванням і обладнанням, побутовими умовами.
     Коли мене у 2002р. було призначено на посаду головного лікаря цієї установи, навіть не знала, за що слід хапатися у першу чергу: чи то «латати» дах центрального корпусу, чи міняти підлогу та вікна з дверима, чи лагодити систему опалення, чи займатися ремонтом старезного автотранспорту.
     Відповідь на це запитання прийшла, звідкіль я навіть і не чекала – його надала мені районна санітарно-епідеміологічна станція, у перші ж дні моєї керівної діяльності, виявивши масу порушень і недоліків, встановивши відсутність елементарних (а втім необхідних!) для надання медичного обслуговування, речей. При цьому працівники райСЕС склали на мене, як на керівника установи, посадову особу, три протоколи, котрі передбачали адмінштрафи. Звісно, я спочатку була шокована і обурена. Думалось: хіба раніше ніхто не помічав цих порушень?! Не було ж у лікарні елементарного - тазиків для прання білизни й самої білизни, посуду в їдальні, і т.д.
     Почала відстоювати себе. І таки відстояла! Хоча й з великими труднощами, та штрафні санкції відмінили. Але ж я розуміла, що маю негайно виправляти становище. Для цього були потрібні кошти. Почала звертатися у різні інстанції – відповідь була всюди одна: коштів 0,0. На той час я була депутатом Берездівської сільської ради. Звісно, там коштів не отримала. Звернулась до райради в особі її голови І.М.Остапчука. Він переадресував моє прохання головному лікарю Славутської ЦРЛ В.Д.Іващуку. Але й Віктор Дмитрович не віднайшов тих необхідних коштів, - їх просто в нього також не було.
     Йшов 2004 рік… Перебуваючи у відрядженні в Хмельницькому, від своїх колег – таких самих головних лікарів сільських лікарень - дізналась, що дехто з них звертається за спонсорською допомогою до різних політичних сил. А ще я взнала, що поліпшувати матеріальну базу Берездівської зош допомагає наш земляк родом зі Славутчини, керівник обласного об’єднання «Хмельницькліс» Віталій Митрофанович Лісовий. Ось і звернулась до нього, аби допоміг із лісоматеріалами, щоби замінити прогнилу підлогу в одному з приміщень лікарні. Він не відмовив мені, посприяв із дошками, завдяки чому ми поміняли не тільки підлогу, а й двері. Виявилося, що В.М.Лісовий є членом Народної партії України.
     Я також познайомилась із головою обласної організації цієї партії В.Ф.Шпаком та головою районного осередку Р.П.Івановим. Скажу відверто, мені давно імпонував, голова цієї партії Володимир Литвин, який завжди намагався зробити якомога більше позитивного для сільської місцевості. Тому я, відчувши допомогу від цієї політичної сили, пройнялася до неї ще більшою повагою та довірою, і вирішила стати її членом. Я вступила до лав НПУ, від якої згодом, у 2006 році, балотувалась у депутати Славутської районної ради. Ось уже чотири роки я є членом депутатського корпусу, а також входжу до складу постійної бюджетної комісії. Це було як дарунок долі! Я за цей період взнала дуже багато нового, цікавого, корисного, необхідного для себе як керівника сільської дільничної лікарні. Зблизька побачила, з чого складається місцевий бюджет, джерела його надходжень і поповнень, як відбуваються розподіл та використання бюджетних коштів. Звісно, намагалась віднаходити будь-яку можливість, аби сприяти поліпшенню матеріальної бази медичних установ району – ФАПів, дільничних лікарень, у т.ч. й нашої Берездівської.
     Спільними зусиллями керівництва району та ЦРЛ протягом попередніх років було зроблено чимало. Приміром, у Ганнопільській дільничній лікарні насамперед три роки тому відкрилось відділення швидкої і невідкладної медичної допомоги, поліпшилась її матеріальна база. Завдяки цим новаціям лікарня успішно пройшла акредитацію та одержала першу кваліфікаційну категорію.
     Але для Берездівської дільничної лікарні вкрай необхідно було здійснити ремонт даху, вікон, перевести котельню з твердого палива на природний газ. Почали ми з газифікації - кошти на це виділила Славутська ЦРЛ. А на газове опалення нашого господарського корпусу 50тис.грн було виділено за сприяння голови районної ради В.В.Кардаша та колишньої голови РДА Г.І.Душнюк. І у 2008 році ми таким чином це питання вирішили, отримавши, крім опалення, ще й гарячу воду для господарських і побутових потреб, обладнавши тут навіть душову (санпропускник), аби було де помитися нашим пацієнтам. Джерела фінансових надходжень – вільні лишки з районного бюджету. Зрозуміло, що охочих до них було чимало, проте, аби не розпорошувати, їх все ж спрямовували на нашу лікарню, за що я вдячна депутатам.
     Ще раніше, у 2005 році, мені вдалося вирішити питання газифікації та опалення нашої поліклініки та стаціонару. Якщо торкнутися питання транспорту, то почала із заміни гужового – на моє прохання голова СФГ «Манятин» С.С.Конончук поміняв пару наших старих коней, які обслуговували господарчу частину, на молодих, практично лошат, які стали нам у нагоді із часом. Крім того, Сергій Степанович ніколи не відмовляв у допомозі і в інших господарських справах – і з пилорамою, і з кормами для тих же коней.
     А щодо стану легкового автотранспорту, то ми раніше користувались так званим «бобиком» і «волинцем», які безперестанно ремонтували і в яких все одно на ходу випадали дверцята. Все ж згодом, за допомогою головного лікаря Славутської ЦРЛ В.Д.Іващука, ми отримали новенький «УАЗ», а вже цьогоріч, у лютому, саме на моє 40-річчя (наче подарунок до цього дня!) за програмою попереднього уряду України та сприяння В.В.Кардаша і В.Д.Іващука «автопарк» нашої лікарні поповнився ще й новеньким «Опелем» із написом на борту «Сільська медицина».
     Я дуже задоволена також допомогою, котру отримую з боку голови РДА Олега Анатолійовича Несена, мого однопартійця, за сприяння якого найближчим часом розпочнеться ремонт даху одного з корпусів нашої лікарні. Нині керівництво району розглядає питання ремонту її господарської будівлі, заміни вікон на металопластикові тощо. Звісно, зміцнення матеріально-технічної бази очолюваного мною медичного закладу – не самоціль. Кінцевою метою є поліпшення медичного обслуговування сільського населення, конкретно – Берездівської зони, умов перебування пацієнтів у нашому закладі. Це – надто важлива справа, виходячи з того, що Берездів розташований за 50км від райцентру, отже – й Славутської ЦРЛ.
     Отож вважаю, що ті чотири роки депутатської каденції дуже посприяли моїй керівній та професійній діяльності, адже посаду головного лікаря успішно суміщаю із лікувальною практикою, працюючи ще й лікарем-педіатром. Щаслива, що самореалізувалась як у професійній, так і громадській сферах свого життя, і надзвичайно вдячна всім тим, від кого отримувала та маю підтримку у такій непростій, нелегкій, але дуже потрібній людям справі як сільська медицина.
     
     Записав Олександр ДЕЙКАЛЮК,
     фото В. МАЛЬЧУК.
     


  коментарі: 15

 :   (написано 15.03.2011 в 07:22 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 16.03.2011 в 14:40 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 03.04.2011 в 16:33 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 14.04.2011 в 06:24 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 15.04.2011 в 08:42 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.04.2011 в 17:25 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.04.2011 в 23:02 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 15:56 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 22:33 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 18.05.2011 в 21:29 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 19.05.2011 в 10:54 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 29.05.2011 в 23:29 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.05.2011 в 08:13 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 06:25 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 14:34 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 2 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


7 + 1 + 5 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік