Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 15.12.2016 ЛЮДИНУ ТРЕБА ВИХОВУВАТИ.

      Людям не подобається, коли їх виховують. Та без виховання людина має тваринний вигляд, тобто, проявляється у відносинах і ставленнях, як тварина. Досить часто, зокрема, останнім часом, ми наділяємо когось чи чуємо на свою адресу епітети, які є назвами тварин. А підсумовуємо почуте чи сказане одним словом «невихованість». А як же ми виховуємо? – Так, як нас виховували: ніяк. Отже, справа не у вихованні в нашому розумінні явища. Адже виховання – це програмування дитини шляхом вкладення в неї життєвих навичок та еталонів поведінки (проявів). Але наше виховання полягало у наповненні відомостями про елементи навколишнього середовища (природи) і методами маніпулювання такими складовими. При цьому сам об’єкт виховання розташовувався за межами тієї самої природи (нам казали – над природою). Тому взаємодію з іншими (не людиною) складовими природи ми ще якось засвоювали. І наслідки такого засвоювання сьогодні яскраво видно – нежива, рослинна і тваринна складові природи на межі катастрофи. Щодо взаємодії людини з людиною, то тут ми справжні дикуни і канібали. Чого ж не вистачає в нашому вихованні?
      Виявляється, справа не у вихованні. Якщо взяти, до прикладу, тварин, то вони розвиваються інстинктивно, та все таки, їх навчають певних навичок. Наприклад, у хижаків, мати бере малят з собою на полювання, усіляко допомагає їм. Крім того, перебуваючи в середовищі майбутнього проживання вони навчаються правильно пристосовуватися до навколишнього середовища. Багато з нас помічали, гостюючи в селі, як квочка демонструє курчатам необхідні і можливі для вживання зернята і комашки. Так само у природному середовищі малюки від матері навчаються «боятися» і уникати небезпек. Травоїдні матері показують своїм малюкам, які рослини слід поїдати, а яких уникати. Такі природні методики надзвичайно розвинуті у тварин – няньок, особливо – ссавців. Та і вся інша природа в межах «де не ступала нога людини» є гармонійною, пронизаною добром і любов’ю.
      У людини ж цього немає. Звичайно, якби природа залишила нас на рівні тварин, то ми поводились би так само. Та оскільки ми постійно розвиваємося і досить бурхливо, у багатьох напрямках, то в нас, у більшості випадків, не вистачає розуміння, як ми маємо ефективно взаємодіяти між собою.
      У тварин взаємодія і її критерії прості: друг – ворог, своя зграя – чужа зграя. І на всі випадки існують чіткі інстинктивні команди, які викликають однозначні прояви поведінки. А от в людини існує безліч зв’язків. При цьому, якщо у тварин ці зв’язки інстинктивні – позитивні чи негативні, то людина має розвивати їх за невідомою системою, зокрема зараз, коли світ стає все тіснішим, взаємопов’язаним, інтегральним. Людей стало так багато, що звичайними (тваринним) шаблонами взаємодії вижити стає неможливо. Людська суть абсолютно протилежна до правильних зв’язків між нами, при котрих люди по-доброму ставляться один до одного, піклуються один про одного як добрі родичі – саме як «добрі», коли їх близькість сердечна, приваблива і спонукає таке ж ставлення від оточуючих.
     На жаль,в нашій природі це не запрограмоване, ми є найзіпсованішими тваринами. Найгіршими, тому що у кращих тварин немає такого ставлення один до одного, як у людей. Вони не шкодять один одному спеціально, між ними не проявляється заздрість, ревнощі, злопам’ять і інші «людські» якості. А специфічні прояви поведінки, за котрі ми обзиваємо їх вбивцями зумовлені закладеними в них природою інстинктивними способами виживання. Наприклад, ватажок зграї відштовхує інших чи прагне перемогти у герці, - це все відбувається на рівні інстинктів, а не якихось егоїстичних образ чи гордині. Саме через фізичні випробування тварини визначають з поміж себе сильнішого і розподіляють владу.
     У людській же зграї виявляються зовсім інші поривання – жорстокі, усвідомлені, зумовлені нашим необмеженим егоїзмом, характерним тим, що йому добре тоді, коли іншому погано. Тоді як у тварин взаємодія ґрунтується на простій системі інстинктів: хочу їсти – вбиваю, але без бажання спричинити іншому зло. Тварина не вбиває більше, ніж їй зараз необхідно для харчування. Людина ж з приступом тваринного голоду діє неконтрольовано і готова вбити весь світ, хоч їй це не потрібно. Більше того, не маючи елементарного досвіду взаємодії з оточуючим середовищем, людина стає твариною.
     Тому людину необхідно виховувати. До її жорстокої, негативної, егоїстичної природи треба додати від навколишнього світу силу добра. Ця сила знаходиться всередині природи, і людина має відчути цю силу, включивши себе до природи. Егоїзму знищити чи подолати неможливо, але здружитися з ним, врівноважити його милосердям можна і необхідно. І сьогодні постає необхідність виховувати дорослих, адже діти не мають з кого брати належний приклад, щоб вирости Людьми. Якщо ми навчаємо їх теоретично бути добрими і порядними, а фактично демонструємо їм дикарську поведінку, то вони нам не вірять. Діти щирі і безпосередні, а наше лицемірство і штучність відштовхують їх від нас. Діти втікають з дому, садочків і шкіл не через вроджені вади і навики, а втікають від штучного, неправдивого світу, який ми для них збудували і, в якому переконуємо їх бути чемними, слухняними. Але наше розуміння «чемності і слухняності» і наша поведінка, взаємовідносини між собою, надзвичайно далекі від розуміння наших дітей. Тому з дому, садочка і школи втікають не наші діти, а чужі. Вони не хочуть гратися у тваринні ігри, не хочуть на взаємних образах та приниженнях навчатися бути дорослими дикими тваринами.
     І перша фраза статті набуває трохи іншого значення. Доросла людина не любить, коли її виховують, але шалено вказує іншим на їх недоліки. Отже, треба виховувати дорослих. Але виховувати не так, як ми виховуємо наших дітей, а запропонувати їм методику самовиховання. Щоб стати дорослою людиною, треба вивчити, пізнати себе. Дорослий має навчитися вчитися і самовиховуватися. На минулому треба вчитися, а не ганити його чи шкодувати про його неправильність. До майбутнього треба прагнути, а не боятися його. Дійсність треба приймати і любити. Тоді людина стане вільною, вічною, спокійною і доброю. Така людина покаже дітям належний приклад, від неї вони вчитимуться не з примусу чи страху, а з нестримним бажанням бути такими ж.
     


Розміщено:
Сурматюк Степан Станіславович  
+380962774417   surmatjuk@i.ua


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Деякі слова у коментарях автоматично замінюються на інші, або видаляються (якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 1 + 5 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


9 + 5 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік